Novější modely pneumatik mají bezpečnostní výhodu

Nokian Snowproof P

Stále přicházejí na trh nové modely pneumatik, které nabízejí některé výhody předchozích modelů a zvyšují celkovou bezpečnost pneumatik. Pokud se podíváte na zimní pneumatiky, za ta léta došlo k úžasnému vývoji, kdy se pneumatiky zlepšily a staly se bezpečnějšími a hluk pneumatik se snížil pro pohodlnější jízdu. Nové pneumatiky bez hrotů se zlepšily natolik, že jsou dnes v podstatě srovnatelné s pneumatikami s hroty.

Podíváte-li se například na zimní pneumatiky Nokian Hakkapeliitta 9, které nedávno nahradily Nokian Hakkapeliitta 8, jsou nyní nahrazovány Nokian Hakkapeliitta 10. Nové pneumatiky s hroty mají dokonce samostatný model pro elektrická vozidla, aby bylo zajištěno, že mají nízký valivý odpor v kombinaci s odolnou gumovou směsí. Technologie dvojitého čepu zlepšuje přilnavost na různých površích a v zatáčkách.

Pokud jde o nově vyvinuté pneumatiky bez hrotů, máte Nokian Snowproof, které byly vyvinuty pro středoevropské podmínky. Ty nabízejí velmi tichou a pohodlnou jízdu v různých podmínkách, které umožňují povětrnostní podmínky, které jsou v těchto regionech běžné. Máte také vysokorychlostní verzi s názvem Nokian Snowproof P, která umožňuje vysokou rychlost na dálnici. S každým novým vývojem najdete vylepšení běhounu s novým designem, vylepšenými lamelami a vylepšenou gumovou směsí.

V letních pneumatikách najdete také mnoho vylepšení, která výrazně zlepšila prevenci aquaplaningu a výrazné snížení valivého odporu pneumatik, čímž se snížilo opotřebení i spotřeba paliva. To je také velká výhoda pro elektromobily, protože s každým nabitím se můžete dostat dále a mít nižší opotřebení, což může být u pneumatik na elektrických vozidlech problém kvůli vyšší hmotnosti a vyššímu točivému momentu. Vždy musíte zkontrolovat, zda jsou pneumatiky doporučeny pro vozidlo, pro které je kupujete. Rovněž v případě, že plánujete používat pneumatiky jinak než při běžné jízdě. Může to být těžký náklad, terénní vozidlo nebo pokud máte elektrické vozidlo nebo hybrid. Zvláštní použití obvykle vyžaduje speciální pneumatiky nebo alespoň pneumatiky, které byly vyvinuty s ohledem na tuto skutečnost.

Vždy je dobré přejít na nové pneumatiky, a to jak z bezpečnostního hlediska, tak z hlediska výkonu. Jakmile klesnete pod hloubku závitu 4 mm, výkon se sníží a klíčové vlastnosti, jako je přilnavost, brzdná dráha a prevence aquaplaningu, se drasticky sníží. Musíte také mít pneumatiky s dobrou hloubkou dezénu na všech čtyřech pozicích, takže musíte vyměnit všechny čtyři pneumatiky najednou a nejen vyměnit ty, které jsou pod limitem. Proto je důležité vždy zkontrolovat hloubku dezénu a v případě potřeby vyměnit pneumatiky, abyste zajistili, že budete pneumatiky otáčet, budete mít dostatečný tlak vzduchu a budete je udržovat.

Další informace o nových modelech pneumatik naleznete na: https://www.nokiantyres.cz/

Scroll to Top