Jakie są opcje opon na sezon zimowy?

opony zimowe

Będziesz musiał używać opon zimowych, kiedy planujesz jeździć w sezonie zimowym. Sezon zimowy to nie tylko śnieg i lód; zaczyna się już, gdy robisz się zimno. Opony zimowe są przeznaczone do użytku zimowego i są zatwierdzone do użytku zimowego, ponieważ przeszły testy wydajności wymagane na śniegu. Nie wystarczy, że mają oznaczenie M+S oznaczające Błoto i Śnieg, które nie są testowane i będą miały znacznie gorsze właściwości niż te, które przeszły testy wydajnościowe i tym samym mają symbol płatka śniegu z trzech szczytów górskich (3PMSF) ściana boczna opony.

Planując jazdę w warunkach zimowych będziesz musiał wybrać jeden z typów opon z oznaczeniem 3PMSF. Możesz to znaleźć na dedykowanych oponach zimowych, które są dostępne w wersji z kolcami lub bez, lub masz je na oponach całorocznych, czyli całorocznych. Wszystkie dopuszczone do użytku zimowego mogą być używane i zapewnią wystarczające bezpieczeństwo podczas jazdy w warunkach zimowych. Będą lepsze od opon letnich już wtedy, gdy temperatura spadnie poniżej zera stopni Celsjusza, dlatego ważna jest wymiana opon na czas.

Opony z kolcami najlepiej sprawdzą się na lodzie i na ciasno ubitym śniegu, ponieważ użyją metalowych kolców do zapewnienia przyczepności. W przypadku opon bez kolców będą polegać na wzorach bieżnika i dodaniu cząstek przyczepnych do bieżnika, aby zapewnić dobrą przyczepność. Obie opcje są zatwierdzone i będą bezpieczne w prowadzeniu w większości zimowych warunków. Opony z kolcami nie mogą być używane w każdym kraju, a w Polsce i Niemczech są zakazane.

Jeśli zdecydujesz się na opony całoroczne, nie ma powodu do zmiany, ponieważ opony całoroczne mogą być używane przez cały rok i będą działać jako opony zimowe, gdy nadejdzie zima, a latem będą działać jak opony letnie. Zapewnia to wysoki poziom bezpieczeństwa i wygody osobom mieszkającym na obszarach o bardzo nieprzewidywalnej pogodzie i nie zawsze charakteryzujących się warunkami zimowymi. Idealnie sprawdzą się w miejscach, w których naprawdę nie masz długiego sezonu zimowego, a zmiana opon na zimowe może nie mieć sensu, ponieważ możesz nie doświadczać żadnej zimowej pogody lub może nadejść niespodziewanie, zanim będziesz miał na to czas. zmienić opony.

Na terenach o odpowiednio długich i mroźnych zimach z dużą ilością śniegu najprawdopodobniej zastosujemy opony zimowe, które po sezonie zostaną zmienione na opony letnie. Wymaga to zmiany opon po zakończeniu sezonu zimowego, a potem jeszcze raz, zanim zacznie się ponownie. Kiedy masz opony zimowe z kolcami lub bez kolców w swoim samochodzie, będziesz miał doskonałą przyczepność na śniegu i lodzie i będziesz mógł bezpiecznie jeździć przez całą zimę. Obie sprawdzą się w warunkach zimowych, ale nabijane metalowymi ćwiekami lepiej sprawdzą się na lodzie niż te bez ćwieków.

Więcej informacji na temat opon zimowych znajdziesz na: https://www.nokiantyres.pl/

Scroll to Top