Czy opony bez kolców są lepszym rozwiązaniem niż opony całoroczne z homologacją zimową?

opon calorocznych

Wybór opony często zależy od kilku czynników. Dlatego nie jest to prosta odpowiedź. Często musisz dokonać pewnych kompromisów podczas dokonywania wyboru. Ludzie zwykle chcą mieć wszystkie cechy w jednej oponie, ale ponieważ opony są zoptymalizowane pod kątem różnych warunków, trzeba iść na pewne kompromisy. Najlepszy wybór opon to taki, który najlepiej odpowiada Twoim kryteriom w zakresie bezpieczeństwa, użyteczności, ceny, wygody i trwałości.

Jeśli chodzi o wybór między oponami zimowymi bez kolców a oponami całorocznymi z homologacją zimową, wybór polega zasadniczo na tym, czy kupić opony bez kolców na sezon zimowy, czy też użyć opon całorocznych do całorocznego użytkowania. Jeden komplet opon na cały rok ma wysoki współczynnik wygody. Oczywiście jest to kompromis pomiędzy wydajnością a wygodą. Opony z kolcami zapewnią lepsze osiągi w sezonie zimowym, więc jeśli zależy Ci na możliwie najlepszych oponach zimowych, lepiej wybrać dedykowaną oponę zimową, która musi być łączona z kompletem opon letnich. Opony na każdą pogodę zapewniają doskonałe bezpieczeństwo podczas nieprzewidywalnych zmian pogody.

Opony bez kolców są budowane tylko na zimę i będą miały lepsze osiągi niż opona hybrydowa, która poradzi sobie zarówno latem, jak i zimą. Zapewniając najlepsze osiągi opony, mogą zoptymalizować zarówno mieszankę gumy, jak i bieżnik. Każdy aspekt opony jest skonstruowany tak, aby dobrze radzić sobie w zimnym klimacie i radzić sobie ze śniegiem i lodem. Wzór bieżnika został zaprojektowany tak, aby odpychać śnieg i błoto pośniegowe z obszaru między drogą a oponą, aby uniknąć slushplaningu i zapewnić optymalną przyczepność. Dodane cząsteczki przyczepności zapewnią doskonałą przyczepność zarówno na śniegu, jak i na lodzie. Jednak nie będą one działały tak dobrze, jeśli spróbujesz je używać w sezonie letnim, ponieważ opony będą zbyt miękkie, a wszystkie funkcje nastawione na osiągi zimowe nie będą działały dobrze latem.

Opony całoroczne będą zamiast tego działać jako opony zimowe w sezonie zimowym i opony letnie w sezonie letnim. Ma wystarczająco dużo bezpieczeństwa, aby bez problemu poradzić sobie w obu sezonach, ale pod względem osiągów latem nie będą one tak dobre, jak dedykowana opona letnia, ani tak dobre zimą, jak dedykowana opona zimowa. Są jednak lepsze niż opona zimowa latem i opona letnia zimą. To sprawia, że ​​opony są idealne do obszarów, w których często występują duże zmiany pogody lub jeśli mieszkasz w obszarach, w których możesz spotkać oba rodzaje warunków pogodowych tego samego dnia.

Dodatkowa wygoda braku konieczności zmiany opon i ciągłej gotowości niezależnie od warunków pogodowych to świetna cecha tych opon. Może to być niezwykle ważne dla osób, które na co dzień są mocno uzależnione od swoich samochodów. Zawsze jesteś gotowy na każdą pogodę, niezależnie od prognozy czy miejsca, w którym będziesz jechać.

Aby uzyskać więcej informacji na temat opon bez kolców i opon całorocznych, odwiedź: https://www.nokiantyres.pl/

Scroll to Top