Co je třeba vzít v úvahu při výběru letních pneumatik pro elektrické nebo hybridní vozidlo

 pneumatiky

Při výběru letních pneumatik pro hybridní nebo elektrická vozidla je důležité vzít v úvahu rozdíl mezi těmito vozidly a tradičními spalovacími vozy. Elektrická a hybridní vozidla mají akumulátory, díky nimž jsou těžší než tradiční vozidla na benzín. To znamená, že přilnavost je ještě důležitější, aby umožnila správné brzdění a krátkou brzdnou dráhu. Celým důvodem pro řízení elektrického nebo hybridního vozidla je samozřejmě samozřejmě zanechání menší ekologické stopy. Proto jsou pneumatiky Nokian ekologickou volbou, protože mají nízký valivý odpor ke snížení množství energie potřebné pro každou cestu. Tím se prodlužuje vzdálenost, kterou může elektrické vozidlo urazit na každé nabití. Nyní také mají pneumatiky určené speciálně pro elektrická vozidla a mají označení EV za názvem pneumatiky, například Nokian Hakkapeliitta 10 EV.

Takže teď, když jste na trhu s některými novými pneumatikami pro vaše hybridní (nebo elektrické) vozidlo, s přihlédnutím k rozdílu mezi nimi a tradičním vozidlem, je rozhodnutí se rozhodnout, zda byste měli dostat léto, každé počasí, léto nebo zimní pneumatiky. Pokud žijete v oblasti s drsnými zimami, doporučujeme použít speciální zimní pneumatiky, abyste zajistili nejlepší přilnavost a ovladatelnost na silnicích se sněhem, ledem a rozbředlým sněhem. Je to proto, že zimní pneumatiky mají speciální pružnou gumovou směs v kombinaci s jedinečným designem běhounu, který zlepšuje přilnavost. Pokud však žijete v oblasti s mírnými zimami nebo vůbec žádnými zimami, může vám být lepší investovat do letních nebo celoročních pneumatik, kde byste měli mít zimní celoroční pneumatiky, pokud přijdete do kontaktu s jakýmikoli zimními podmínkami.

Pneumatiky do každého počasí jsou dobrou volbou v oblastech, které zažívají mírné zimy, protože jsou něčím mezi letní a zimní pneumatikou. To vám umožní bezpečně řídit v mírných zimních podmínkách a jsou dobře připraveni zvládnout hydroplánování buď vodou, nebo rozbředlým sněhem (slushplaning). To je důležitá vlastnost, protože k hydroplánování může dojít také kvůli rozbředlému sněhu, ke kterému dochází, když se na jaře začne tát sníh. Hydroplaning může být docela nebezpečný a znepokojivý, když cítíte ztrátu kontroly nad vozidlem, takže důležitou investicí pro vaši bezpečnost je vysoce kvalitní pneumatika.

Ať už si vyberete jakékoli pneumatiky, je důležité udělat si domácí úkol a porozumět rozdílu, který přináší hybridní nebo elektrické vozidlo. Mějte na paměti, že to, kde žijete, je stejně důležité jako to, na jakém vozidle jezdíte. Zůstává stejná potřeba vysoce kvalitních pneumatik. Je to nejdůležitější volba pro bezpečnost a klid vaší rodiny a samozřejmě kromě přemýšlení o bezpečnosti naší rodiny chceme také zajistit, abychom zohlednili životní prostředí a pomohli zachránit planetu.

Další informace o pneumatikách pro elektrická nebo hybridní vozidla naleznete na adrese: https://www.nokiantyres.cz/

 

Scroll to Top